Käsipesu 30° (pesumasinas ja käsitsi)
Mitte kuivaks väänata ega kuivatada pesumasina/-kuivati trumlis
Triikida minimaalsel kuumusel
Kuivatada riputatult
Pidage meeles, et kõik sellel veebisaidil pakutavad kardinate pesemisnõuanded ja -soovitused on üldised ega vastuta tulemuste eest. Kangad on erinevad ja igaüks võib vajada erinevat käitlemist. Pöörake tähelepanu etiketil olevatele juhistele ja kahtluse korral konsulteerige spetsialistiga.
Vee temperatuur: kasutage kardinate pesemiseks vett, mille temperatuur ei ületa 30 kraadi.
Algne ettevalmistus: eemaldage kardinad ja tüll kardinapuu küljest ning raputage tolmust puhtaks. Täitke vann jaheda veega. Valmistage ette sobiv leotusaine.
Leotusaine ettevalmistamine: lahustage valitud aine vees ja leotage kangast saadud segus. Vesi peab tülli täielikult katma. Jätke lahusesse tunniks ajaks. Sel ajal keerake kangast mitu korda ümber, tõstke seda üles ja langetage uuesti lahusesse.
Veest tühjendamine: tühjendage vann veest. Tõstke kardin üles ja laske veel ära valguda, seejärel asetage tühja pesukaussi.
Loputamine: täitke vann puhta sooja veega. Asetage kardinad lahusesse ja loputage kangas läbi, jätke pooleks tunniks sinna.
Kasutatud veest tühjendamine: kõrvaldage kasutatud vesi. Vajadusel korrake protseduuri.
Viimane loputamine: loputage kardinad läbi jahedas vees. Loputamisel on soovitav kanga pehmendamiseks lisada pesu pehmendusvahendit.
Kuivaks väänamine ja kuivatamiseks ettevalmistamine: voltige kangas ettevaatlikult mitu korda pikuti kokku ja väänake õrnalt ilma keeramata. Riputage toode vanni või pesukausi kohale, et liigne vesi ära valguks.
Kuidas pesta kardinaid ja tülli käsitsi
Ettevalmistus: asetage kardinad spetsiaalsesse pesuvõrku. See aitab vältida kanga takerdumist või kahjustumist pesemise ajal.
Leotamine: leotage kangast soojas, kuid mitte kuumas vees, millele on lisatud pesuainet. Selles lahuses on soovitatav kangast hoida 2 tundi. See etapp aitab eemaldada tolmu ja mustuse ning värskendada kardinaid.
Pesumasina ettevalmistamine: asetage kangas pesumasinasse. Valige õrn pesutsükkel ja veenduge, et temperatuur ei ületaks 30 kraadi Celsiust.
Pesemise seaded: kanga kahjustamise vältimiseks on oluline tsentrifuugimise funktsioon välja lülitada. Samuti valige pesutsükkel, mis sobib teie kardina kangatüübiga.
Pesemise käivitamine: käivitage pesumasin ja laske sellel pesutsükkel lõpule viia.
Kuivatamine: pärast pesemist eemaldage kardinad ettevaatlikult masinast ja keerake need ettevaatlikult lahti. Kardinaid on kõige mõistlikum kuivatada kardinapuule või horisontaalsele pinnale riputades, et need ei läheks kokku ega kortsuks. Siiski vältige otsest päikesevalgust, et takistada värvide luitumist.
Kuidas pesta kardinaid ja tülli pesumasinas
Õige kuivatuskoht: olenemata valitud pesemismeetodist on oluline kardinad põhjalikult kuivatada, et vältida hallituse või ebameeldiva lõhna teket. On väga hea, kui kuiva ilma ja hea tuulega on teil võimalus kardinaid päikese käes kuivatada. See tagab korraliku õhuringluse kardinate ümber.
Ettevaatust päikesega: pidage siiski meeles, et otsene päikesevalgus võib värve ja kangaid mõjutada, seega püüdke vältida tugevat päikesevalgust. Asetage kardinad hoovi või rõdu mitte liiga ereda valgusega kohtadesse.
Kuivatamine pesumasinas: kui etiketil on lubatud, võite kardinate madalal temperatuuril kuivatamiseks kasutada pesumasinat. See on mugavam variant, mis võimaldab kuivatamist kontrollida.
Niiskuse kontroll: eemaldage kardinad, kui need on peaaegu 95% kuivad. Kortsude vältimiseks võimaldage neil värskes õhus loomulikult kuivada.
Triikimine: vajadusel uurige etiketti ja triikige kardinaid soovitatud parameetritega. See aitab taastada kardinate ideaalse välimuse.
Rasked kangad: kui kardinad on valmistatud rasketest kangastest, mis kuivavad kaua ja võivad hakata kopitama, kaaluge nende auruga puhastamist, mis aitab säilitada värskust.
Kuidas kuivatada kardinad ja tüll
Tolmuimeja kasutamine puhtuse hoidmiseks: kardinate regulaarne tolmuimejaga puhastamine aitab hoida nende puhtust. Kasutage pehmet otsakut ja liikuge tolmuimejaga ettevaatlikult üle kogu kardinate pealispinna. See aitab eemaldada tolmu ja vähese mustuse.
Ruumi tuulutamine: kardinatele tolmu kogunemise vältimiseks on soovitatav ruumi iganädalaselt tuulutada. Värske õhk aitab hoida ruumis õhu puhtana ja hoiab ära tolmu kogunemise.
Aurupuhastus tekstiilile mõeldud aroomidega: selline puhastamine võib anda teie kardinatele värske aroomi ja värskendada nende välimust. Aurupuhastus on enamiku kangaste puhul ohutu ning aitab eemaldada tolmu ja lõhnad.
Kuidas hoida kardinaid puhtana?