Motiva Blogi

Kuidas valida lastetoa kardinaid?

Neile, kel on lapsed, ei ole tarvis selgitada, et lapse majja tulek muudab absoluutselt kõike – teie toidukorvi sisust päevakavani. Kõik hakkab keerlema pisikese ümber. Kõik peab olema nii, et tal oleks ohutu ja mugav. Et ta kasvaks terve ja õnnelikuna.

Muutuse teeb läbi ka teie kodune interjöör. Kui sisustate lastetuba, on üks selle tähtsamaid elemente õigesti valitud aknakatted. Nad on ju kogu toale taustaks ja suuresti sõltub neist, kas laps magab rahulikult ja kas tema uni on sügav. Kui pisike inimene juba ise askeldama hakkab, otsustate aknakatte valikuga ka tema turvalisuse. Pöörake lastetuppa kardinaid valides tähelepanu allpool nimetatud omadustele, mis tõesti headel katetel olema peavad.
1- Ohutus
See on kõige tähtsam kriteerium. Sellest lähtudes peate te nüüd kujundama mitte üksnes aknaavad, vaid ka kogu ülejäänud kodusisustuse. Lapsed on uudishimulikud ja väga liikuvad, neil on raske kogu aeg silma peal hoida. Kahjuks on juhtunud, et süütud mängud on lõppenud traagiliselt. Väikelaps võib näiteks kardina juhtnööridesse takerduda. Paremal juhul piirdub asi kerge ehmatusega, kuid halvemal juhul võib ta saada ränga trauma.

Seepärast on kardinate vabalt rippuvad juhtnöörid esimene ohuallikas, mille vanemad hästi kiiresti kõrvaldama peaksid. Selleks on mitu moodust.

Paigutada voodike ja mänguasjad aknast võimalikult kaugele.

Paigaldada seinale või aknaraamile spetsiaalsed kinnitused, mis seni vabalt rippunud nöörid paigal hoiavad.

Ent kui olete juba ammu mõelnud kodusisustust uuendada ja soovite sealjuures kindlustada mudilase sajaprotsendilise turvalisuse, on parim lahendus hankida uued kardinad, millel on laste turvaelemendid. Sellised leiab näiteks nööride turvakinnituste ja elektrimootoriga mudelite seast.
2 - Pimendusomadused
Noored lapsevanemad mõistavad paremini kui keegi teine, kui palju maksab tervislik, sügav uni. Eelkõige omaenese uni.. Nad ju teavad, et arvukate öiste äratuste (lapse toitmine, mähkmete vahetamine ja beebi uuesti magama kussutamine) tõttu on igal uneminutil kulla hind.

Suurepärane valik on valgust võimalikult vähe läbilaskvast materjalist pimenduskardinad. Sugugi mitte üksnes imikute jaoks, kellel toa hämarus võimaldab kiiresti ja sügavalt uinuda. Selline akende kujundamise variant saadab päevaune ja õhtuse magama heitmise aja signaali ka pisut vanematele lastele ning võimaldab vanematel kenal kevadsuvel iseendalegi puhkehetki jätta.

Tänapäeval valmistatakse üsna palju aknakatteid pimendavate omadustega kangast. Valida jääb niisiis, kas panna need aknalauani ulatuvad katted või võtta klassikalised maani tekstiilid. Rooma, Austria või Prantsuse kardinad.
3 - Ajakohasus
Võõrad lapsed kasvavad kiiresti, omad veel kiiremini. Juba on beebist saanud sõimeealine mudilane, juba läheb ta lasteaeda, ja üsna ootamatult on ta kümneaastane!

Aknaavade kujundamine on investeering, mida ükski lapsevanem ei tahaks teha iga paari-kolme aasta tagant. Seetõttu tuleks valida lahendus, mis oleks ajakohane ka pikemas perspektiivis. Kui teie esimene mõte on tellida poja tuppa mänguautodega aknakatted, siis ärge unustage, et varsti on ta juba noorukiks sirgunud. Kui teile meeldiks kaunistada armsa tütretirtsu tuba roosa suhkruvatina mõjuvate ükssarvikumustriga kardinatega, kaaluge korraks võimalust, et ehk läheb see ruum lähitulevikus mingite asjaolude tõttu poisslapse käsutusse või saab sellest hoopiski teie töökabinet.

Parim lahendus on valida neutraalsetes toonides kardinad: oliivikarva, beežid, loodusvaled, piimakohvi meenutavad või helehallid. Eksite, kui arvate, et need oleksid lapse jaoks liiga igavad. Selle korvab kõiksugu mänguasjade ja muude värvikate aksessuaaride rohkus, mis ei lase hetkegi unustada, et tegemist on lastetoaga. Kui siiski tahate seda veel erksamaks muuta, kaunistage seinad muinasjutupiltidega ja valige superkangelaste või barbidega voodipesu. Neid on lihtsam vahetada kui aknakatteid.
4 - Praktilisus
Sageli jääb laste askeldamisest ümberringi plekke ja muid jälgi. Tänavamustus, kõiksugu värvid, plastiliin, šokolaad – need on üksnes mõned asjad pikast nimistust, millega lapsed võivad kodus märgistada teekonda punktist A punkti B.

Soovitame lastetuppa (ja loomulikult ka kodu teistesse tubadesse) aknakatteid valides jääda selliste mudelite juurde, mida on kerge puhastada. Need on:

  • Horisontaalne puidust ribakardin. See tõesti aegumatu variant näeb välja stiilne ning seda saab hõlpsasti tolmust ja mustusest puhastada – lihtsalt pesukäsnaga.
  • Kassettruloo. Selle valiku võtmeomadus on praktilisus. Kangas liibub tihedasti klaasile ja selle tugeva määrdumise tõenäosus on minimaalne. Seda mudelit võib täiendada klassikaliste pimendavast materjalist kardinatega.
  • Voldik-ribakardinad. Selle variandi tänapäevased materjalid hoiavad talvel toas sooja ja kaitsevad suvel ülekuumenemise eest. Tore on, et neid ribakardinaid võib (puhastamise eeskirju järgides) veega pesta.
  • Pimendavast materjalist Rooma kardinad. Need on lastetoa tarvis üks kõige populaarsem valik. Neid moodsaid ja ajakohaseid kardinaid õmmeldakse igat liiki tekstiilist; vanematel on võimalus varakult valida kõige praktilisem värv ja materjal.

Mugavus, ajakohasus, kvaliteetsed materjalid ja laste jaoks turvalised mehhanismid – just nende asjadega Motiva.ee pakutav teistest eristubki. Tellige meie disaineri käest tasuta nõustamine, et valida oma kõige kallimate jaoks parim variant.
Huvitav Nõuanne