Motiva Blogi

Bali – kardinate ja vertikaalsete ribakardinate hübriid!

Üheks võimaluseks on panna akende ette kvaliteetsed klassikalised tekstiilkardinad. See multifunktsionaalne lahendus sobib nõudlikule kliendile, kes ei taha kodu sisustades jääda ainult minimalismi juurde ja on valmis maksma eritellimusel tehtud rätsepatöö ja eksklusiivse kanga eest.

Ruloo on aga aknasse integreeritav vähe ruumi võttev lahendus. Suur hulk inimesi eelistabki rulood või ribakardinaid just selle tõttu, et see on minimalistlikum ja rahakotisõbralikum lahendus.

Ent mida teha juhul, kui kardinad meeldivad, aga hind hirmutab? Ruloo või ribikardin võib ju tunduda funktsionaalne, kuid mis siis, kui see ei loo loodetud hubasust või tekitab liiga kontori mulje.

Siin aitab üks lihtne lahendus – hübriidkardin Bali – mis on eriti suurt populaarsust kogumas just praegu. Tegemist on kardinate ja püstlamellkardinate hübriidiga.
Ilmselt olete selliseid lamellkardinaid näinud, peamiselt just kontorites, mis näevad lõpuks alati üsna väsinud välja.

Kujutage ette, et soliidsete vertikaalsete lamellide asemel ripub akna ees hoopis pehme tekstiilkangas. See kangas on kootud väga huvitaval viisil. Läbipaistmatust kangast ribad vahelduvad läbipaistvatega. Selle tulemusena tekib, pannes liistud ühte asendisse, läbipaistva kardina efekt ja liiste pöörates muutub kardin tihedaks, pakkudes kaitset päikese ning uudishimulike pilkude eest.

See on tõeline hübriid läbipaistvatest ja tavalistest kardinatest, kuid selle hind on madalam, samuti võtab see vähem ruumi ja on mõõduka minimalistliku välimusega, jättes ruumist lihtsa ja elegantse mulje.

Lisaks on Bali aknakatteid väga mugav kasutada – neid saab libistada lihtsalt akna küljele nagu tavalisi kardinaid, avades akna taga laiuva kauni vaate aiale või merele.

Bali vertikaalsete ruloode mudelil on veel üks eelis – nendega saab katta suuremõõtmelisi kaldaknaid. Ükski teine rulookardina mudel ei suuda nii hästi ja, mis seal salata, ka taskukohaselt katta selliseid aknaid nagu Bali eritellimusel valmistatud kardinad.

Tellides Bali hübriidkardinad, tuleb kaasa veel üks väga suur boonus. Nimelt tuleb täiesti tasuta nii koju kui kontorisse kohale Motiva disainer, kel kaasas kanganäidised – ta mõõdab aknad ja annab nõu, et leida sobivaim variant, mis harmoneerub ülejäänud interjööriga. Ehk tegemist on mugava ja aega säästva variandiga, kus ei pea ise mõtlema ja vaeva nägema.
Uus Huvitav