Motiva Blogi

Kuidas kardinaid ja ribakardinaid õigesti hooldada

Millal te viimati kardinaid puhastasite? Katsuge küsimusele nüüd ausalt vastata. Kui see oli nii ammu, et te isegi ei suuda meenutada, siis teadke, et te ei ole ainus omataoline. Paljud ei hoolitse oma kardinate või ribakardinate eest sel lihtsal põhjusel, et naid ei tea, kuidas seda õigesti teha. Aga kui olete oma kardinaid kas või ühe korra puhastanud, näete selget vahet, missugused need olid enne ja missugused nad on pärast. Rulood ja tekstiilid, mida on regulaarselt pestud ja tolmuimejaga töödeldud, näevad välja hoopis teistsugused, teenivad hulga kauem ning on lastele ja allergikutele ohutud. Seepärast räägimegi nüüd lähemalt, kuidas mitmesuguste aknakatete eest hoolt kanda.

Ribakardinad

Eeskirja järgi piisab seda tüüpi aknakatetele kuivpuhastusest sulgharja või tolmuimeja pehmele mööblile mõeldud otsakuga. Mõned korrad aastas on tarvis teha põhjalikum puhastus. Kuidas just, sõltub ribakardina materjalist ja ehitusest

Alumiiniumist, plastist ja kangast ribakardinad
Neid pindu tuleb puhastada tolmuimejaga väikesel võimsusel. Plekke võib eemaldada nõrgas seebilahuses niisutatud käsna või pehme lapiga. Kangast ribakardinaid ei tohi mingil juhul vette kasta ega keemiliselt puhastada. Olge puhastamisel ettevaatlik ja hoiduge materjali kortsutamast või painutamast.

Puidust ribakardinad
Pühkige neid kuiva pehme lapi või käsnaga. Ärge neid kunagi vees leotage ega veega peske!

Vinüül-ribakardinad
Seda tüüpi aknakatteid võib pehmes seebivees leotada.

Voldikkardinad
Väiksemad plekid saate eemaldada ka ise nõrgas seebilahuses niisutatud pehme lapi või käsnaga. Liigutused peavad sealjuures olema paralleelsed kardina painutuskohtadega. Kui tegemist on sügava määrdumisega, küsige nõu spetsialistidelt, kes selliseid materjale ultraheliga töötlevad

Kardinad

Igasugused kardinasd võib regulaarselt tolmuimeja väikesel võimsusel pehmele mööblile mõeldud otsakuga puhtaks tõmmata. Põhjaliku puhastuse moodus sõltub – nagu ribakardinatelgi – toote materjalist ja ehitusest.

Rulookardinad
Kergemast määrdumisest saab lahti nõrgas seebilahuses niisutatud pehme lapiga. Ärge aga selliseid asju vette kastke!

Rooma kardinad
Võtke Rooma kardinad maha ja laotage tasapinnale. Väiksemad plekid saab eemaldada nõrgas seebilahuses niisutatud pehme lapi või käsnaga. Ärge kasutage tugevatoimelisi puhastusvahendeid ega puhastage keemiliselt või ultrahelipuhastiga. Kui tarvis on põhjalikumat puhastust, pöörduge spetsialistide poole.

Vuaalid
Õrna kangast võib leotada leiges vees (temperatuuriga mitte üle 30 °C või pesta pesumasinas õrnpesu režiimil. Automaatpesuks soovitatakse panna vuaalkardin võrkkotti, et vältida selle rebenemist jm kahjustusi. Ükskõik millise puhastusviisi valite, soovitame alati kasutada vedelat puhastusvahendit, mitte pulbrit. Ärge riputage märga kangast kardinapuule, vaid oodake, kuni see täielikult taheneb.

Klassikalised tekstiilkardinad
Parem ärge tekstiile ise pesema hakake, sest paljud dekoratiivkangad ei talu igasugust pesu. Puhastusvahendid võivad värve ja kangast kahjustada. Puhastage klassikalisi tekstiilkardinaid regulaarselt tolmuimejaga. Põhjalikumaks puhastuseks saate abi professionaalidelt.

Puhastage klassikalisi tekstiilkardinaid regulaarselt tolmuimejaga. Põhjalikumaks puhastuseks saate abi professionaalidelt. Kui teil jäi veel küsimusi, kuidas Motiva.ee tooteid puhastada, pesta või tolmuimejaga üle käia, võtke ühendust meie konsultantidega. Pakume teile kindlasti usaldusväärset lahendust!
Hooldus